Kunstinädal

Ajalugu ja meeskond
Varasemalt neli korda Tallinnas toimunud kunstinädal on unikaalne, kõiki kaasaegse kunsti liike kaasav festival linnasüdames, mis esindab Eesti ja lähiriikide autoreid.

See hõlmab erinevaid kunstisündmuseid, intrigeerivaid ja õpetlikke arutelusid, põnevaid töötubasid ning uskumatuid etteasteid erinevas paigus üle linna. Kunstinädala silmapaistvaimaks sündmuseks on Suur Kunstipäev, kus galeriid ja kunstiasutused osalevad väljapanekutega linna rahvarohkeimas kohas.

2021. aastast hakkab Kunstinädal toimuma linnades üle Eesti, alustades Pärnust. Selline suund käib käsikäes Eesti Kunstnike Liidu kunagise kunstinädala traditsiooniga, mida korraldati juba aastast 1960. Aastast 1974 hakkas Kunstinädal toimuma erinevates linnades, jõudes isegi Hiiumaale, mida aastal 1980 külast rekordiline 12 032 inimest. Olles Kunstinädala formaadi pealinnas taas inimeste mälupilti toonud, soovime kunsti viia laiema publikuni väljaspool Tallinna.

Usume, et programm elavdab linna kultuurielu ja tugevdab linna kunstiskeenet, loob kontakte laiema publikuga ja elavdab turismi lähiregioonis ning muidugi inspireerib kunstnikke.

Tutvu tänavuse kuraatoriteemaga siin.

Korraldusmeeskond:

Andra Orn, kuraator

Andra Orn on kunstinädalat korraldava Nordic Baltic Art Center NOBA MTÜ kaasasutaja ja juht. Ta on korraldanud kunstifestivale ja rahvusvahelisi konkursse, kureerinud näituseid, koostanud kunstiraamatuid ja kirjutanud kaastöid kultuuriväljaannetele. Andra eestvedamisel on ellu kutsutud ja toimunud kunstisündmused nagu Tallinna Biennaal, Art Week, Edward von Lõnguse Restart Reality digitänavakunstiprojekt 11 Euroopa linnas, Nordic & Baltic Young Artist Award, linnaruumi projektid koostöös Smarten Cityga jp huvitavat.  Andra on õppinud ajakirjandust ja kommunikatsiooni Tartu Ülikoolis, lõpetamisel on magistritöö Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja filosoofia erialal.

Triinu Soikmets, strateegiline projektijuht

Triinu on vabakutseline kirjutaja ja kuraator, kelle huviorbiidis on visuaalkultuur ja selle sotsiaal-psühholoogiline kontekst. Ta on töötanud arendaja ja turundajana, psühhiaatriakliiniku assistendi ja kunstigalerii galeristina, teinud vabatahtlikku tööd nii kultuurivallas kui ka sotsiaalsfääris. Triinu on õppinud filosoofiat, turunduskommunikatsiooni ja pedagoogikat Tartu Ülikoolis, kunstiteadust Eesti Kunstiakadeemias, kirjandust Norra Teadus- ja Tehnikaülikoolis, kunstiteraapiat Tallinna Ülikoolis, aiandust Luua Metsanduskoolis. Lisaks on ta võtnud kursusi maalimises, joonistamises ja keraamikas ning esinenud nii isik- kui grupinäitusel oma fotoloominguga.

Jaan Malin, etenduskunstide kuraator

Jaan Malin alias Luulur on eesti luuletaja, kunstnik, kunstikuraator, esseist, toimetaja ja kirjastaja, tegeledes peamiselt sürrealistliku loomega, sh Ilmar Laabani pärandi uurimisega. Ta on avaldanud luulet, proosat ja näidendeid, romaani ja helikandja, tema loomingut on tõlgitud mitmetesse keeltesse. Jaan on osalenud näitustel, korraldanud festivale, üritustesarju ja kodu-salonge. Ta on varasemalt kuulunud Tartu Noorte Autorite Koondisesse ning kuulub praegu Eesti Kirjanike Liitu, Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Kirjanduse Seltsi, rahvusvahelisse performance-ühendusse DAstrugistenDA ja üliõpilasorganisatsiooni EYS Veljesto. Ta on võitnud European Poetry Slam Days 3. koha, pälvinud Eesti Vabariigi presidendi rahvaluule kogumise preemia ja Tartu Kultuurkapitali preemia.

Egle Loor, kommunikatsioonikoordinaator

Egle veab NOBA kommunikatsioonitegevusi Eestis ja väljaspool korraldades sündmusi, koordineerides sisuloomet ja meediasuhtlust, kirjutades artikleid, koostades uudiskirju ning toimetades sotsiaalmeedias. Tal on TalTechist magistrikraad turunduses ja juhtimises. Kommunikatsioonivaldkonnas on Egle tegutsenud enam kui 15 aastat, keskendudes kõige meelsamini just kultuurivaldkonna projektidele nagu Tallinn Fashion Week, World Cleanup Day, Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäitus 2019 jt.